کاشت نگین دندان

کاشت نگین دندان

کاشت نگین دندان یکی از روش هایی است که به اعتقاد بسیاری از مردم به ایجاد لبخند زیبا بسیار کمک می کند. نگین های دندان از جنس سنگ های مصنوعی براق یا طلا و کریستال هستند و معمولاً بر روی دندان های جلویی کاشته می شود. در صورت تصمیم به کاشت نگین دندان به موارد زیر توجه کنید:

  • کاشت نگین بر روی دندان روشی بدون درد و جراحی است.
  • در صورت کاشت نگین بر روی دندان، نیازی به هیچ مراقبتی نیست.
  • امکان تعویض یا برداشتن نگین بدون ایجاد اثر بر روی مینای دندان وجود دارد.
  • زمان زیادی برای کاشت نگین نیاز نیز و نهایتاً در مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه کار چسباندن نگین بر روی دندان تمام می شود.
  • نگین دندان چسبی در برابر ایجاد لکه مقاوم است.
  • در صورت چسباندن نگین بر روی دندان، مشکلی از لحاظ مسواک زدن، حتی مسواک برقی، و انجام درمان های ترمیم دندان وجود ندارد.
  • در صورتی این عمل بدون عوارض جانبی است که کاشت نگین روی دندان توسط دندانپزشک انجام شود.

مدلهای نگین دندان

انواع نگین دندان موقت کریستال های رنگی چسبیده شده بر روی فویل های آلومینیومی هستند و شفافیت خاصی دارند. این کریستال ها به طور معمول در رنگ های آبی و سفید و قرمز یاقوتی هستند.

این نگین های دندان در دو اندازه mm1.8 و mm2.6 وجود دارند.

قیمت نگین دندان رنگین کمانی کمتر از قیمت کاشت نگین روی دندان از جنس برلیان است و نگین های رنگین کمانی اغلب در ۱۰ رنگ موجود می باشند.

همچنین نگین هایی از جنس طلای خالص نیز وجود دارد که اصطلاحاً به آنها نگین دندان طلا گفته می شود و هزینه بسیار بالاتری دارد.

کاشت نگین دندان طلا

طریقه کاشت نگین دندان

به منظور جلوگیری از بروز مشکل و اطمینان از قرارگیری صحیح نگین بر روی دندان، بهتر است کاشت نگین روی دندان یا چسباندن نگین روی دندان را توسط یک دندانپزشک مجرب انجام دهید. چسباندن نگین دندان به وسیله چسب های قوی انجام می شود در نتیجه مینای دندان سوراخ نمی شود.

ضرورت مراجعه به دندانپزشک جهت کاشت نگین دندان ، بررسی مشکلات احتمالی در سطح دندان و نیاز به رفع آن ها قبل از چسباندن نگین روی دندان است. همچنین در صورت چسباندن نگین بر روی دندان در دندانپزشکی،  دندان ها قبل از قرار دادن نگین پاکسازی و تمیز شده و پس از کاشت نگین نیز، تمام توصیه های مراقبتی لازم به شما ارائه می شود.

برداشتن نگین دندان

همانطور که برای چسباندن نگین بر روی دندان باید به دندانپزشک مراجعه کنید، برای برداشتن نگین نیز حتما باید نزد دندانپزشک خود بروید. لازم به ذکر است که وجود نگین بر روی د ندان نیز مانعی برای پاکسازی دندان ایجاد نمی کند. به علاوه درزگیری بین زیر نگین و سطح دندان نیز به صورت کامل انجام شده و راهی برای نفوذ باکتری به زیر نگین وجود ندارد.

کاشت نگین دندان

ماندگاری نگین دندان

دوام نگین های چسبانده شده بر روی دندان بین ۶ ماه تا ۱ سال است. البته این میزان ماندگاری بستگی به محل قرارگیری نگین و وضعیت تغذیه و بهداشت دهان و دندان فرد دارد.

هزینه و قیمت کاشت نگین دندان

همانگونه که در بالا نیز ذکر شد، هزینه و قیمت کاشت نگین روی دندان بستگی به نوع نگین و کیفیت و جنس نگین دارد. برای جلوگیری از بروز عوارض کاشت نگین دندان از مراجعه به افراد غیر متخصص برای چسباندن نگین به بهانه اینکه قیمت نگین دندان چسبی ممکن است پایین تر باشد مراجعه نکنید.