ایمپلنت بدون جراحی در غرب تهران

روش ایمپلنت بدون جراحی در واقع نوعی عمل ترمیم و زیبایی دندان است که برش و جراحی لثه در آن اتفاق نمی افتد و بیمار، عوارض ناشی از برش و بخیه را متحمل نمی شود. روش کاشت دندان بدون جراحی به صورت دیجیتالی صورت می گیرد و مزایا و معایب مختلفی را در بر میگیرد. اما تنها در صورتی قابلیت انجام دارد که استخوان به اندازه کافی وجود داشته باشد تا دندانپزشک بتواند عملیات ایمپلنت دندان را انچام دهد. فرآیند جراحی، با استفاده از شبیه سازی و اسکن دهان بیمار توسط نرم افزار حذف شده و بهترین محل کاشت دندان با توجه به استخوان بندی فک و ساختار عصب های دندان بیمار تعیین می شود و عمل ایمپلنت دندان شروع می گردد.

در این روش، مراقبت های پس از عمل بسیار کمتر شده و نیاز به برش و بخیه و در نتیجه مشکلات ناشی از آن، رفع شده است. به علاوه جلسات درمان به صورت چشمگیری کاهش پیدا کرده به صورتی که عمل ایمپلنت دندان بدون نیاز به جراحی تنها در یک جلسه قابل انجام است.

ایمپلنت بدون جراحی

ایمپلنت بدون جراحی

مزایای کاشت دندان بدون نیاز به عمل جراحی

کاشت دندان یا ایمپلنت به طور کلی، نیاز فرد را به استفاده از دندان های مصنوعی موقتی حذف کرده و عملاً مشکل بی دندانی دیگر وجود نخواهد داشت. ایمپلنت های زیادی در بازار وجود دارد که از نظر کیفیت و ماندگاری با یکدیگر تفاوت دارند. ایمپلنت های خوب و با کیفیت اغلب دارای تاییدیه FDA هستند. در این میان ایمپلنت های بدون جراحی دارای مزایایی هستند که آن ها را از ایمپلنت های معمولی جدا کرده است. این مزایا عبارتند از:

 • کمتر شدن تعداد جلسات مورد نیاز برای ایمپلنت دندان
 • درد ، خونریزی، ناراحتی و ورم کمتر پس از عمل ایمپلنت
 • مناسب برای بیماران سیگاری و دیابتی
 • مناسب برای افرادی که دچار ترس از ایمپلنت هستند.
 • کاهش احتمال تحلیل رفتن استخوان پس از عمل کاشت دندان
 • مناسب برای بیمارانی که عرض و ارتفاع استخوان آن ها کم است و نیاز به جراحی های پیوند استخوان یا جابجایی عصب دندان دارند.
 • امکان مصرف غذاهای عادی و از سرگرفتن فعالیت های روتین پس از عمل ایمپلنت
 • از بین نرفتن لثه بین دندان ها و زیبایی بیشتر دندان های جلویی

روش ایمپلنت بدون جراحی چگونه است؟

از این روش، به منظور حفظ کردن ساختار کلی لثه و فک استفاده می شود. این روش با بی حسی موضعی انجام می شود و سپس لثه به اندازه قطر ایمپلنت انتخابی پانچ می گردد. ایمپلنت در محل پانچ شده جایگذاری می شود. به دلیل حذف برش و بخیه در این روش، آنتی بیوتیک های کمتری نیز تجویز می شود. روش کاشت دندان بدون جراحی بسیار برای زیبایی دندان های جلویی کاربرد دارد.

روش پانچ دندان

روش پانچ دندان

ایمپلنت بدون جراحی یا فلپ لس به روش پانچ

به روش ایمپلنت با پانچ (بدون جراحی) اصطلاحاً روش فلپ لس نیز گفته می شود. آنچه مهارت پزشک را تعیین می کند، آگاهی وی از وضعیت آناتومی استخوان های پایینی فک بیمار است. بنابراین پزشک اسکن و CBCT دندان بیمار را تهیه و استفاده می کند. در صورتی که در نمای اسکن شده دهان بیمار نیازی به جراحی پیوند استخوان دیده نشود می توان از روش فلپ لس یا ایمپلنت بدون جراحی استفاده کرد.

روش پانچ در یک جلسه انجام شده و بیمار می تواند پس از عمل به فعالیت روزمره خود ادامه دهد.

مزایای کاشت دندان به روش پانچ

 • سرعت در ایمپلنت دندان
 • ماندگاری بالا
 • عملکردی مانند سایر دندان های طبیعی
 • جلوگیری از تحلیل رفتن استخوان های فک
 • حفظ بهداشت دهان و دندان فرد

هزینه ایمپلنت بدون جراحی

همانطور که می دانید هزینه ایمپلنت دندان از روش های دیگر جایگذاری دندان های از بین رفته مانند دندان مصنوعی، روکش و … بیشتر است. اما به همین نسبت، ماندگاری و دوام بیشتری نیز دارد. روش فلپ لس نیز در مقایسه با روش ایمپلنت معمولی، هزینه های بیشتری دارد. اما امر مسلم آن است که هزینه های سلامت همیشه یک سرمایه گذاری محسوب می شود.

اسکن دندان

اسکن دندان

بهترین مرکز ایمپلنت غرب تهران

خبر خوش این است که افراد ساکن در غرب تهران می توانند برای انواع عمل های ترمیم و زیبایی و کاشت دندان خود به مجهز ترین مرکز ایمپلنت دندان ، کلینیک دنتال انجلز ، مراجعه نمایند و از محیطی بهداشتی و پزشکانی مجرب بهره مند شوند.

روش ایمپلنت با لیزر

استفاده از لیزر در علم پزشکی امروزه بیش از پیش رایج شده است. در درمان ایمپلنت نیز، برای حذف درد و عوارض ناشی از جراحی و برش لثه، پزشکان به استفاده از لیزر رو آوردند. ایمپلنت با لیزر ، در جایگذاری پایه ایمپلنت و همچنین بهبود روند فرم دادن به بافت نرم لثه و ضدعفونی کردن محیط دهان و دندان ها مؤثر خواهد بود.

از مزایای جراحی با لیزر می توان به عدم التهاب و درد پس از جراحی اشاره کرد.